Kupienie dobrej jakości wina jest doskonałym pomysłem na udany prezent dla bliskich i nie tylko. To bardzo uniwersalny, praktyczny i zarazem elegancki podarunek, który zostanie doceniony przez każdego. Sprawdź, w jaki sposób dobrać odpowiedni trunek do danej okazji.

Wino na prezent – dla kogo?

Zastanawiasz się nad tym kogo możesz obdarować tego rodzaju podarunkiem? Wino jest na tyle uniwersalnym trunkiem, że idealnie wpasowuje się w różnego rodzaju okazje i uroczystości. Sprawuje się w tym przypadku zdecydowanie lepiej niż mocniejsze alkohole, które należy kupować tylko osobom, co do których masz pewność, że je lubią.

Dobre wino na prezent to doskonały pomysł na wszelkiego rodzaju przyjęcia rodzinne i przyjacielskie. Przyniesienie dobrej butelki gospodarzowi imprezy zawsze będzie mile widziane, a często może ono od razu trafić na stół i uradować wszystkich uczestników imprezy.

Wino prezentowe sprawdzi się także podczas uroczystości takich jak zaślubiny. Współcześnie często możemy zaobserwować ciągle wzbierającą na popularności modę, gdzie para młoda preferuje otrzymanie alkoholu zamiast kwiatów. Nawet jeżeli w zaproszeniu nie było mowy o tym, jakie podarunki preferują nowożeńcy, to dobra butelka na pewno nie będzie nietrafionym pomysłem.

Kolejnym sprawdzonym pomysłem jest wino na prezent podarowane partnerowi biznesowemu. Odpowiednio dobrana butelka dobrej jakości będzie w stanie wywołać naprawdę dobre wrażenie również podczas spotkań formalnych.

Co wziąć pod uwagę wybierając wino na prezent?

Pierwszą rzeczą, jaką należy rozważyć przy zakupie wina, które ma być potem komuś podarowane, są oczywiście preferencje smakowe tej właśnie osoby. Zawsze warto dyskretnie upewnić się, że wybrana butelka będzie faktycznie czymś, co obdarowany chętnie by skosztował.

Co jednak gdy nie ma możliwości wypytania o ulubione trunki albo podarunek ma być kompletną niespodzianką? W takim wypadku dobre wino na prezent powinno wybrać się raczej z trunków o łagodniejszych smakach, które przypadną do gustu także osobom, które piją tego rodzaju alkohole sporadycznie.

Należy pamiętać o tym, że wino prezentowe powinno być wysokiej jakości. Trzeba upewnić się przed zakupem, że pochodzi ze sprawdzonej winnicy i jest polecane przez sommelierów albo smakoszy. Wbrew pozorom wcale nie musi oznaczać to dużego wydatku, gdyż znaczna liczba docenianych trunków dostępna jest także w niższych przedziałach cenowych.

Jakie wino na prezent będzie odpowiednie dla smakosza? W takim wypadku zdecydowanie należy zadbać o to, by kupiona butelka czym się wyróżniała. Zamiast kupować ogólnodostępne wino z supermarketu, skorzystaj wtedy z oferty profesjonalnych sklepów winiarskich i poradź się ekspertów, jakiego rodzaju alkohol będzie mógł pozytywnie zaskoczyć obdarowywaną osobę.

Gdzie kupić wino na prezent?

Jeżeli zależy Ci na tym, by wręczyć prezent, który na sto procent ucieszy obdarowaną osobę, koniecznie zadbaj o jakość trunku, który kupujesz. Najlepsze wino prezentowe dostaniesz w sklepie internetowym Winers.

Oferujemy bardzo rozbudowaną ofertę na różnego rodzaju alkohole. Dostaniesz u nas białe, różowe i czerwone wino na prezent, więc bez problemu dopasujesz je do upodobań solenizanta, młodej pary czy partnera biznesowego. Przejrzyste kategorie pomogą Ci dobrać również trunek pod kątem jego charakteru. Oferujemy wina musujące, wytrawne, półwytrawne, półsłodkie oraz słodkie. Możesz sprawdzić też jakie wino na prezent nada się do konkretnych potraw i smaków.

Jeżeli nie znasz się na winach aż tak bardzo i potrzebujesz pomocy, w sklepie Winers możesz przefiltrować ofertę i sprawdzić na przykład wyłącznie wina polecane przez zawodowych sommelierów albo takie, które na różnego rodzaju konkursach wygrały wyróżnienia i medale. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że kupujesz alkohol o wysokiej jakości.

Jak zapakować wino na prezent?

Pamiętaj o tym, że dobre wino na prezent pod żadnym pozorem nie może być podarowane bez dodatkowego opakowania. Jest to bardzo nieeleganckie. Zamiast tego warto zainwestować w torebkę upominkową albo innego rodzaju przybranie, który podkreśli status podarunku.

Jeżeli chcesz wywrzeć szczególnie dobre wrażenie, możesz zapakować wino na prezent w specjalną dedykowaną skrzyneczkę. W sklepie Winers znajdziesz drewniane skrzynki z wypełnieniem, w które możesz zapakować podarunek. Nie tylko wyglądają bardzo elegancko i profesjonalnie, ale stanowią także doskonałe zabezpieczenie dla butelki. Będziesz mieć pewność, że nic się jej nie stanie w trakcie transportu czy wręczania. W zależności od rozmiarów można umieścić w nich pojedyncze wino lub nawet kilka.

Dodatkową zaletą eleganckich skrzynek na wino jest to, że kiedy wino prezentowe zostanie wypite, mogą być one z powodzeniem wykorzystane do innych celów. Doskonale prezentują się na półce i mogą służyć do przechowywania różnych przedmiotów, nie tylko butelek.